آموزش ایجاد یک حساب FTP در سی پنل

آموزش ایجاد یک حساب FTP در cPanel ، آموزش ساخت اکانت FTP برای سی پنل ،  نحوه ایجاد اکانت ftp در سی پنل ، اتصال به FileZilla

  5 امتیاز، بر اساس 41 رای

چرا حساب های FTP جداگانه ایجاد می شود؟

انتشار آنلاین یک وب سایت یک قسمت اساسی از راه اندازی وب سایت است. این شامل بارگذاری فایل های طراحی سایت روی سروری است که وب سایت در آن قرار دارد. با دسترسی به سرور از طریق FTP می توانید این کار را به سرعت انجام دهید.

در نظر بگیرید شما یک توسعه دهنده یا طراح را در زمینه وب سایت خود استخدام کرده اید. آنها نیاز به دسترسی اطلاعات هاست شما برای آپلود فایل های سایت به هاست نیاز دارند  اما شما نمی خواهید نام کاربری یا رمز عبور cPanel خود را به آنها بدهید ، زیرا به این ترتیب آنها به کل حساب شما از جمله ایمیل ها ، اطلاعات سرور ، آمار و غیره دسترسی کامل

پیدا می کنند. می توانید یک حساب FTP جداگانه ایجاد کنید ، که دارای کاربر و رمز عبور خود باشد و دسترسی آنها را فقط به یک پوشه خاص محدود کند، می توانید حساب های جدید FTP ایجاد کنید و با اختصاص دادن کاربر به یک دایرکتوری خاص ، سطح دسترسی مختلفی به هر کاربر بدهید.

از حساب FTP برای بارگذاری و مدیریت فایل های وب سایت شما استفاده می شود. به طور پیش فرض ، شما قبلاً یک حساب FTP در cPanel خود دارید. برای ورود به آن از نام کاربری و رمز عبور cPanel خود می توانید استفاده کنید برای اینکار ابتدا باید وارد هاست خودتون شوید و در داخل سی پنل از قست FTP Accounts یک اکانت FTP ایجاد کنید.(اطلاعات ورود

به هاست بعد از خرید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بعد از اینکه اکانت FTP رو داخل هاست ایجاد کردید می توانید با استفاده از یک برنامه اتصال به FTP مانند Filezilla یا Cuteftp را دانلود و نصب کنید و مشخصات اکانت ftp ایجاد شده داخل هاستتون رو وارد این نرم افزار ها کنید تا از اون به بعد بدون نیاز به این که وارد کنترل پنل هاست سایتتون بشین فایل هایی رو داخل هاستتون آپلود کنید و یا فایل های داخل

هاست رو دانلود کنید و به صورت کامل فایل های داخل هاستتون رو مدیریت کنید.

در صورت استفاده از کلودفلر (CDN) زمان استفاده از نرم افزارهای FTP برای اتصال باید در فیلد Host از آی پی سرور وارد کنید.
 

مزایای استفاده از FTP

1.  اگر هاست شما محدود باشد بوسیله FTP قادر خواهید بود فایل های حجیم را به داخل هاست منتقل کنید.

2.  اگر در داخل هاست خودتون بخواهید فایل یا پوشه ای رو آپلود کنید سرعت و زمان مشخص نیست ولی به وسیله نرم افزار های FTP این امکان برای شما فراهم است.

3.  در داخل هاست اگر هنگام آپلود فایل اینترنت قطع شود و یا آی پی سیستم تغییر کند آپلود بصورت خودکار قطع می شود ولی در نرم افزارهای FTP بعد از برقراری اتصال بصورت خودکار انتقال فایل ها ادامه پیدا می کند که مهم ترین مزیت استفاده از نرم افزار های FTP محسوب می شود.

4. برای آپلود فایل به هاست باید ابتدا آن را زیپ کنید اما با FTP نیازی به فشره سازی و یا ZIP  نمی باشد.

بعد ار خرید هاست، همیشه بصورت خودکار یک اکانت ftp پیشفرض برای مدیر اصلی هاست وجود دارد، که غیر قابل حذف و ویرایش هست و در  قسمت Special FTP Accounts هست و اطلاعات ورود آن همان اطلاعات ورود به سی پنل می باشد.

ایجاد FTP اکانت در سی پنل

مراحل ایجاد یک اکانت FTP از cPanel

1. با نام کاربری و رمزعبور خود وارد حساب cPanel خود شوید.

2. به بخش Files بروید و روی منوی FTP Accounts کلیک کنید.

ایجاد FTP در سی پنل

3. شما باید اطلاعات حساب FTP را در هر قسمت پر کنید. در زیر توضیحات مربوط به هر زمینه را بررسی کنید.

ایجاد اکانت FTP در سی پنل

Log In: نام کاربری خود را برای حساب FTP وارد کنید. که برای ایجاد یک نام کاربری کامل از آن در ترکیب با نام دامنه اصلی شما استفاده خواهد شد. به عنوان مثال ، اگر در قسمت ورود به سیستم mileweb وارد کنید ، نام کاربری کامل شما خواهد بود mileweb@fixdevelop.com

Password: باید یک رمز عبور قوی و مطمئن برای حساب FTP خود وارد کنید. برای ایجاد یک رمز عبور منحصر به فرد از Password Generator استفاده کنید.

(Password (Again: برای تأیید ، همان رمز بالا را وارد کنید.

Strenght: در اینجا خواهید فهمید که رمز عبور شما تا چه اندازه ایمن است. سطح قدرت از بسیار ضعیف تا بسیار قوی به شما کمک می کند تا این را تعیین کنید.

Directory: حساب FTP شما محدود به پوشه ای خواهد شد که در این قسمت ذکر خواهید کرد. بسته به نام کاربری FTP ، یک فهرست فرض شده توسط cPanel به طور خودکار پر می شود. می توانید بعد از public_html همه چیز را حذف کنید و به دایرکتوری که می خواهید کاربر به آن دسترسی پیدا کند اشاره کنید. همچنین می توانید در داخل این باکس چیزی وارد نکنید سپس کاربر با استفاده از آن به فهرست اصلی شما دسترسی پیدا کند (public_html) دسترسی پیدا کنید.

لطفا توجه داشته باشید: شما می توانید در مورد سطح دسترسی کاربر تصمیم بگیرید. با این کار کاربر FTP نمی تواند خارج از فهرست مشخص شده حرکت کند. اما کاربر به همه فایل ها و زیر پوشه های موجود در آن پوشه دسترسی پیدا می کند.

Quota: می توانید برای فضای دیسک یک عدد اختصاص دهید تا برای یک کاربر FTP اختصاص یابد یا آن را روی Unlimited تنظیم کنید.

4- در آخر ، بر روی دکمه Create FTP Account کلیک کنید. اعلان حساب ایجاد شده پس از این نمایش داده می شود و اکانت ایجاد شده در لیست FTP Accounts قابل مدیریت است.

ایجاد Ftp اکانت در سی پنل

نظر خود را برای این مقاله ثبت کنید