نحوه نصب گواهی Let’s Encrypt از سی پنل

نحوه نصب گواهی Let’s Encrypt از سی پنل | فعال کردن اس اس ال رایگان در هاست سی پنل - داده پردازان

  5 امتیاز، بر اساس 41 رای

شما با Let’s Encrypt ، می توانید وب سایت خود را به صورت رایگان ایمن کنید. به همین ترتیب ، در این مقاله ، ما قصد داریم نحوه نصب Let’s Encrypt SSL را در cPanel به شما نشان دهیم.

Let’s Encrypt SSL چیست؟

SSL یا Secure Sockets Layer یک مجوز (certificate ) امنیتی رایگان است و توسط گروه تحقیقات امنیت اینترنت (ISRG) ارائه شده است که از انتقال داده محافظت می کند بنابراین اشخاص ثالث نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند.

گواهی SSL را می توان از یک مرجع صدور گواهینامه (CA) دریافت کرد. گزینه های زیادی وجود دارد ، اما ما توصیه می کنیم یکی را از Let’s Encrypt تهیه کنید.

چه جالب است بدانید ، اکثر ارائه دهندگان میزبانی  نصب Let’s Encrypt را در cPanel ارائه می دهند ، بنابراین مجبور نیستید گواهینامه را به صورت دستی بارگذاری کنید.

گرچه Let’s Encrypt برای شما هزینه ای ندارد ، اما لازم است هر 90 روز یک بار گواهی را دوباره اعتبار سنجی کنید ، که ممکن است برای برخی از افراد مشکل ساز شود.

بنابراین ، اگر به دنبال نصب SSL بدون دردسر هستید ، می توانید نگاهی به اس اس ال های سرتوم بیندازید که بصورت یکساله ارائه می دهد.

نحوه نصب گواهی SSL از Let’s Encrypt in cPanel

با دسترسی به http://yourdomain.com:2083 یا http://yourdomain.com/cpanel سی پنل خود را باز کنید.

به بخش Security بروید و روی آیکن Let’s Encrypt SSL کلیک کنید.

نحوه نصب گواهی Let’s Encrypt از سی پنل

اگر نمی توانید منوی Let’s Encrypt SSL را پیدا کنید ، باید برای ارائه راه حل با ارائه دهنده میزبانی خود تماس بگیرید.

در بخش Issue a new certificate (صدور گواهینامه جدید )، برای دامنه مورد نظر جهت تایید فعالسازی  روی دکمه + Issue کلیک کنید.

نحوه نصب گواهی Let’s Encrypt از سی پنل

گزینه های مربوط به نام دامنه (غیر www و www) و سرور نامه (mail.domainname.com) را تیک بزنید. در مرحله بعدی ، http-01 را به عنوان روش اعتبار سنجی انتخاب کنید.

وقتی همه کار تمام شد ، Issue را بزنید.

نحوه نصب گواهی Let’s Encrypt از سی پنل

اگر نصب موفقیت آمیز باشد ، پیام زیر را دریافت خواهید کرد:

گواهی SSL اکنون با استفاده از آدرس IP بر روی دامنه "yourdomain.com" نصب شده است. Apache در پس زمینه در حال راه اندازی مجدد است.

پس از چند ثانیه ، وب سایت شما از طریق //:https قابل دسترسی است. اما می توانید برای ریدارکت http به https به مقاله "آموزش ریدایرکت http به https در وردپرس"مراجعه کنید.

استفاده از پروتکل SSL برای هر صاحب وب سایت ضروری است. این نه تنها شما را در برابر حملات آنلاین محافظت می کند بلکه باعث اعتماد بیشتر سایت شما می شود.

برای دستیابی به آن ، همیشه لازم نیست گواهی SSL بخرید. نگاهی به Let’s Encrypt بیاندازید ، که همان سطح محافظت را به صورت رایگان ارائه می دهد.

در این آموزش ، نحوه نصب گواهی SSL را با استفاده از cPanel را یاد گرفتیم. تنها کاری که باید انجام دهید باز کردن cPanel ، رفتن به منوی Let’s Encrypt و صدور گواهینامه SSL در دامنه مورد نظر خود است.

نظر خود را برای این مقاله ثبت کنید