بازیابی ایمیل های حذف شده جیمیل

بازیابی ایمیل های حذف شده جیمیل ، آموزش حذف و بازیابی ایمیل ها در اکانت جیمیل | داده پردازان

  4 امتیاز، بر اساس 45 رای

اگر در طی 30 روز یا بعد از 30 روز به طور تصادفی ایمیل خود را در Gmail حذف کرده اید ، می توانید راه حل های عملی را برای بازیابی ایمیل های حذف شده از Gmail ، حتی آنهایی که برای همیشه حذف شده اند ، امتحان کنید.

5 راه حل در مورد نحوه بازیابی ایمیل های حذف شده از Gmail

بدون شک بسیاری از افراد با مشکل مشابه حذف اشتباه ایمیل یا پیام از Gmail  روبرو شده اند و شما نمی دانید که چگونه ایمیل های حذف شده را از حساب Gmail بازیابی کنید. نگران نباشید در این صفحه ، ما در مورد چگونگی بازیابی ایمیلهای حذف شده در Gmail با جزئیات ، برای همیشه صحبت خواهیم کرد.

اگر ایمیل را به سادگی حذف کنید ، 30 روز در سطل زباله باقی می ماند. یا اگر ایمیلی را به عنوان هرزنامه علامت گذاری می کنید ، به مدت 30 روز در پوشه Spam باقی می ماند. در این دوره ، می توانید ایمیل های حذف شده را در Gmail از طریق روش های زیر بازیابی کنید.

روش 1. بازیابی ایمیل پاک شده از طریق نامه الکترونیکی و هرزنامه و حذف شده ها

با سرویس "Mail & Spam & Trash" جیمیل می توانید برای یافتن ایمیل در بین نامه های هرزنامه بسیار مفید باشد. بهتر است که ایمیل ها را در کامپیوتر جستجو کنید تا از طریق برنامه تلفن همراه ، زیرا برخی از ویژگی ها در تلفن همراه موجود نیست.

1. در رایانه ، Gmail را باز کنید. در فیلد جستجو ، روی پیکان رو به پایین کلیک کنید.

2. در کشوی باز شده گزینه  "All Mail" کلیک کنید ، سپس "Mail & Spam & Trash" را انتخاب کنید.

باز یابی ایمیل های حذف شده جیمیل

3. برخی از اطلاعات موجود در ایمیل گمشده را وارد کنید ، اگر از کلمات یا جزئیات دقیق مطمئن نیستید ، قسمتها را خالی بگذارید.

4- در پایین کادر ، روی "Search" کلیک کنید. سپس ، همه ایمیل های حذف شده شما نمایش داده خواهد شد و به راحتی می توانید ایمیل مدنظر را انتخاب کنید سپس با استفاده از گزینه "Move to inbox" آن را بازیابی کنید.

باز یابی ایمیل های حذف شده جیمیل

روش 2.  بازیابی ایمیل های حذف شده Gmail با ویرایش / حذف فیلتر 

ممکن است شما یک فیلتر ایجاد کرده باشید که ایمیل های خاصی را به طور خودکار بایگانی یا حذف می کند. می توانید فیلتر خود را بررسی کنید:

1. Gmail را در یک مرورگر باز کنید. در بالا سمت راست ، روی نماد تنظیمات کلیک کنید و سپس "تنظیمات" را انتخاب کنید.

2. در بالا ، روی برگه "Filters and Blocked Addresses" کلیک کنید. به دنبال فیلترهایی باشید که شامل کلمات "Delete it" یا "Skip Inbox" باشد.

باز یابی ایمیل های حذف شده جیمیل

3. در سمت راست ، روی "edit" یا "delete" کلیک کنید. اگر "edit" را انتخاب کنید ، برای ویرایش فیلتر "continue" را کلیک کنید.

باز یابی ایمیل های حذف شده جیمیل

4. تیک گزینه های "Skip the Index" و "Delete it" را بردارید سپس گزینه "Update filter" را کلیک کنید.

اگر "Delete" را جهت حذف فیلتر انتخاب کنید ، تنها لازم است برای تأیید "OK" را کلیک کنید.

روش 3. بازیابی ایمیلهای پاک شده از  پوشه حذف شده Gmail (Trash)

ممکن است برخی از کاربران پوشه حذف شده های Gmail را (Trash) پنهان کرده باشند و این روش به شما کمک می کند تا آنها را آشکار کنید و به شما در بازیابی ایمیل های حذف شده در Gmail کمک می کند.

1. حساب Gmail را باز کرده و روی "Settings"> "Labels"> "Show" کلیک کنید. سپس پوشه حذف شده ها را در پنجره سمت چپ پنجره Gmail نشان داده خواهد شد.

باز یابی ایمیل های حذف شده جیمیل

2. اکنون می توانید تمام ایمیل های پاک شده را در پوشه "سطل زباله" مشاهده کنید. ایمیل و پرونده های مورد نظر را انتخاب یا بررسی کنید و روی آیکن "Move To " کلیک کنید تا ایمیل های حذف شده خود را به صندوق ورودی(Inbox) منتقل کنید.

باز یابی ایمیل های حذف شده جیمیل

اما چگونه می توان ایمیل های پاک شده Gmail بیش از 30 روز را بازیابی کرد؟

همانطور که قبلاً گفته شد ، اگر ایمیل را حذف کنید ، به مدت 30 روز به پوشه سطل زباله می رود. پس از 30 روز ، ایمیل ها برای همیشه از سطل زباله حذف می شوند و راه حل های بالا برای شما کارایی نخواهد اشت. با این حال گوگل یک ابزار ریکاوری ایمیل برای کاربران درنظر گرفته که می‌توانند توسط آن بازیایی ایمیل حذف شده در جیمیل را درخواست کنند البته این روش 100٪ موثر نیست.

بازیابی ایمیل حذف شده به کمک گوگل

1. به حساب Gmail خود وارد شوید. فرم زیر را از طریق کلیک روی "ابزار ریکاوری پیام جیمیل" باز کنید.

2. حساب خود را تایید کرده و روی گزینه ادامه کلیک کنید.

باز یابی ایمیل های حذف شده جیمیل

3. دستورالعمل به نمایش گذاشته شده را دنبال کنید تا جزئیات موردنیاز را در اختیار گوگل قرار دهید.

در صورتی که گوگل قادر به ریکاوری ایمیل‌های پاک شده در جیمیل باشد، چنین موضوعی را به شما اطلاع خواهد داد و همچنین زمان آن را اعلام می‌کند.

بازیابی ایمیل حذف شده از برنامه‌های تجاری G Suite (Google Workspace)

همچنین اگر از برنامه‌های تجاری G Suite گوگل استفاده می‌کنید و دسترسی administrator به اکانت خود دارید می‌توانید از طریق کنسول مدیریت جی‌میل‌های پاک شده‌ای را که از سطل آشغال حذف شده‌اند بازیابی کنید.

دقت کنید تنها بین یک تا ۱۰ جی‌میلی قابل بازیابی هستند که ظرف ۲۵ روز گذشته پاک شده‌اند.

1. به پنل  Google Workspace مراجعه کنید و وارد حساب ادمین شود.

2. روی گزینه «Users» کلیک کند تا قادر به مشاهده تمام کاربران این فضای کاری باشید.

بازیابی ایمیل حذف شده از برنامه‌های تجاری G Suite

3. کاربری که می‌خواهید ایمیل‌های آن بازیابی شود را پیدا کند و سپس به ترتیب روی گزینه‌های «More» و «Restore Data» کلیک کند.

بازیابی ایمیل حذف شده از برنامه‌های تجاری G Suite

4. محدوده زمانی داده‌ها را انتخاب کند که باید جزو ۲۵ روز گذشته باشد و در منوی اپلیکیشن، روی جیمیل کلیک کند و در نهایت گزینه Restore باید انتخاب ادمین باشد.

 Google Workspace احتمالا پس از چندین روز اطلاعات موردنظر کاربر را بازیابی می‌کند.

استفاده از سرویس‌های دیگر برای ریکاوری ایمیل‌های پاک شده

اگر شما از  OutLook یا هر سرویس دیگری استفاده می‌کنید و جیمیل خود را در نرم افزارهای ایمیل دیگر تعریف کرده باشید ، این احتمال وجود دارد که ایمیل پاک شده شما، ذخیره شده باشد. در صورتی که از زمان حذف ایمیل، حساب جیمیل شما با سرویس دیگر همگام نشده باشد،

این احتمال وجود دارد که این ایمیل همچنان در سرور سرویس دوم وجود داشته باشد.

در اینجا باید به سرویس ایمیل خود مراجعه کنید، دنبال ایمیل موردنظرتان بگردید و سپس آن را در یک جای امن کپی کنید. با این وجود پس از همگام‌سازی این سرویس با جیمیل خود، شاهد حذف چنین ایمیلی خواهید بود.

برای اطمینان از بروز هرگونه مشکل، می‌توانید قبل از باز کردن چنین سرویسی، ارتباط خود با اینترنت را قطع کنید تا با جیمیل شما همگام نشده و ایمیل پاک نشود.

آیا می‌توان به ابزارهای آنلاین بازیابی ایمیل اعتماد کرد؟

اکثر کاربران پس از حذف اتفاقی یک ایمیل، به سراغ موتورهای جستجو رفته و به دنبال ابزارهای ریکاوری ایمیل‌های پاک شده می‌گردند. اگر دست به چنین کاری بزنید، احتمالا با سرویس‌های آنلاین زیادی مواجه می‌شوید که همه آن‌ها یک وعده به شما می‌دهند که آن کمک برای بازیابی ایمیل حذف شده است.

باید به این نکته توجه کنید که این سرویس‌ها در صورتی که ایمیل شما برای همیشه از جیمیل حذف شده باشد، نمی‌توانند کاری انجام دهند. آن‌ها دسترسی مستقیم به گوگل ندارند تا امکان ریکاوری این ایمیل‌ها فراهم شود، بنابراین بهتر است از روش‌های استاندارد استفاده کنید. علاوه بر این، برخی از آن‌ها از شما کلاهبرداری نیر می‌کنند.

در نهایت اگر به صورت اتفاقی یک ایمیل مهم را پاک کردید، می‌توانید با استفاده از روش‌های بالا آن را بازیابی کنید. اگر هیچ کدام از روش‌های بالا کارایی نداشتند، با فردی که ایمیل را برای شما ارسال کرده، تماس بگیرید و دریافت یک کپی از آن را درخواست کنید چرا که شاید در حساب این فرد ایمیل باقی مانده باشد.

 

پیشنهاد های ما : 

طراحی اپلیکیشن ، طراحی وب سایت

نظر خود را برای این مقاله ثبت کنید