سئو و بهینه سازی چیست ؟

سئو (SEO) و بهینه سازی (Optimization) چیست ؟

  5 امتیاز، بر اساس 41 رای

سئو و بهینه سازی (SEO)

مخفف "بهینه سازی موتور جستجو" است. این عمل افزایش کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت و همچنین بالا رفته رتبه سایت شما در نتایج گوگ می شود

درک آنچه افراد به صورت آنلاین در جستجوی آن هستند ، پاسخهای مورد نظر خود ، کلماتی که از آنها استفاده می کنند ، و نوع محتوائی که می خواهند مصرف کنند. دانستن پاسخ این سؤالات به شما امکان می دهد تا با افرادی که در جستجوی راه حل های ارائه شده آنلاین هستند ، به افرادی وصل شوید.

اگر دانستن قصد مخاطبان شما یک طرف از سکه SEO است ، ارائه آن به روشی که خزندگان موتور جستجو بتوانند آن را پیدا کرده و بفهمند طرف دیگر است.

 

مبانی موتور جستجو

موتورهای جستجو ماشینهای جواب هستند. آنها میلیاردها قطعه محتوا را شستشو می دهند و هزاران عامل را ارزیابی می کنند تا مشخص کنند کدام محتوا به احتمال زیاد می تواند به درخواست شما پاسخ دهد.

موتورهای جستجو همه این کارها را با کشف و فهرست بندی کلیه مطالب موجود در اینترنت (صفحات وب ، PDF ، تصاویر ، فیلم ها و غیره) از طریق فرآیندی موسوم به "خزیدن و نمایه سازی" انجام می دهند و سپس سفارش خود را با چه میزان مطابقت می دهند. پرس و جو در فرآیندی که ما از آن به عنوان "رتبه بندی" یاد می کنیم.

 

چرا SEO مهم است؟

در حالی که تبلیغات پولی ، رسانه های اجتماعی و سایر سیستم عامل های آنلاین می توانند ترافیک وب سایت ها را ایجاد کنند ، بیشتر ترافیک آنلاین توسط موتورهای جستجو هدایت می شود.

نتایج جستجوی ارگانیک ، املاک و مستغلات دیجیتال بیشتری را در بر می گیرد ، به نظر می رسد برای جستجوگرهای زرنگ و معتبر ، اعتبار بیشتری کسب می کنند ، و کلیک بیشتری نسبت به تبلیغات پرداخت می کنند. به عنوان مثال ، از همه جستجوهای ایالات متحده ، فقط 2.8 درصد از مردم روی تبلیغات پرداخت شده کلیک می کنند.

SEO همچنین یکی از تنها کانال های بازاریابی آنلاین است که با تنظیم درست ، می تواند به مرور زمان به پرداخت سود سهام ادامه دهد. اگر محتوای کاملی را ارائه دهید که شایسته رتبه بندی برای کلمات کلیدی مناسب باشد ، ترافیک شما می تواند با گذشت زمان گلوله برفی کند ، در حالی که تبلیغات برای ارسال ترافیک به سایت شما به بودجه مداوم نیاز دارد.

موتورهای جستجو باهوش تر می شوند ، اما هنوز به کمک ما نیاز دارند.

بهینه سازی سایت شما به ارائه اطلاعات بهتر به موتورهای جستجو کمک می کند تا بتوانید محتوای شما به درستی نمایه شده و در نتایج جستجو نمایش داده شود.

 

آیا باید یک متخصص ، مشاور یا نماینده سئو استخدام کنم؟

بسته به پهنای باند ، تمایل به یادگیری و پیچیدگی وب سایت (های) خود ، می توانید خودتان برخی از جستجوگرها را انجام دهید. یا ممکن است متوجه شوید که کمک یک متخصص را ترجیح می دهید. در هر صورت اشکالی ندارد!

اگر به دنبال کمک متخصص هستید ، این مهم است که بدانید بسیاری از آژانس ها و مشاوران "خدمات سئو را ارائه می دهند" ، اما می توانند در کیفیت بسیار متفاوت باشند. دانستن چگونگی انتخاب یک شرکت SEO خوب می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه زیادی شود ، زیرا تکنیک های نادرست SEO می توانند بیشتر از آنچه به شما کمک می کند به سایت شما آسیب برساند.

 

کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه SEO

"سئو کلاه سفید" به تکنیک های سئو ، بهترین شیوه ها و استراتژی هایی که مطابق قانون موتور جستجو هستند ، اشاره دارد و تمرکز اصلی آن برای ارایه ارزش بیشتر به مردم است.

"سئو کلاه سیاه" به تکنیک ها و استراتژی هایی اشاره دارد که سعی در اسپم / فریب موتورهای جستجو دارند. در حالی که سئو کلاه سیاه می تواند کار کند ، وب سایت ها را در معرض خطر جریمه و یا حذف کردن از نتایج جستجو  قرار می دهد و پیامدهای اخلاقی دارد.

وب سایت های مجازاتی مشاغل ورشکسته شده اند. این فقط دلیل دیگری است که در هنگام انتخاب یک متخصص یا آژانس سئو باید بسیار مراقب باشید.

 

موتورهای جستجو اهداف مشابهی با صنعت SEO دارند

موتورهای جستجو می خواهند به شما در موفقیت کمک کنند. در حقیقت ، Google حتی راهنمای شروع بهینه سازی موتور جستجو را دارد ، دقیقاً مانند راهنمای مبتدی! آنها همچنین کاملاً طرفدار تلاش های جامعه SEO هستند. کنفرانس های بازاریابی دیجیتال - مانند Unbounce ، MNsearch ، SearchLove و MozCon خود Moz - به طور مرتب مهندسین و نمایندگان موتورهای اصلی جستجو را جذب می کنند.

Google از طریق انجمن راهنمای اصلی وب مستر و میزبانی Hangouts ساعت اداری مستقیم ، به وب مسترها و SEO کمک می کند. (متاسفانه ، بینگ انجمن های وب مستر خود را در سال 2014 تعطیل کرد.)

در حالی که دستورالعملهای وب مستر از موتور جستجو تا موتور جستجو متفاوت است ، اصول اساسی همان است: اصلاً سعی نکنید موتورهای جستجو را فریب دهید. درعوض ، یک تجربه آنلاین عالی را در اختیار بازدید کنندگان خود قرار دهید. برای انجام این کار ، دستورالعمل های موتور جستجو را دنبال کنید و قصد کاربر را انجام دهید.

دستورالعمل های مدیر وب گوگل

اصول اساسی:

صفحات را در درجه اول برای کاربران قرار دهید ، نه موتورهای جستجو.

کاربران خود را فریب ندهید.

از ترفندهای در نظر گرفته شده برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو خودداری کنید. یک قانون خوب این است که آیا شما می توانید توضیح دهید آنچه در وب سایت برای یک کارمند Google انجام داده اید احساس راحتی می کنید. تست مفید دیگر این است که بپرسید ، "آیا این به کاربران من کمک می کند؟ اگر موتورهای جستجو وجود نداشتند ، این کار را می کردم؟"

در مورد آنچه وب سایت شما را بی نظیر ، با ارزش یا جذاب می کند فکر کنید.

به هدف رساندن کاربر

به جای نقض این دستورالعمل ها در تلاش برای فریب موتورهای جستجوگر برای رتبه بندی بالاتر شما ، بر درک و تحقق هدف کاربر تمرکز کنید. وقتی شخصی به جستجوی چیزی می پردازد ، نتیجه مطلوبی را کسب می کند. این که آیا این یک پاسخ ، بلیط کنسرت یا یک عکس گربه است ، که محتوای مورد نظر "قصد کاربر" آنهاست.

اگر شخصی جستجوی "گروههای موسیقی" را انجام دهد ، آیا قصد پیدا کردن گروههای موسیقی ، گروههای عروسی ، اره های گروه یا چیز دیگری را دارد؟

کار شما به عنوان سئو این است که به سرعت مطالبی را که می خواهید در قالب مورد نظر خود در اختیار کاربران قرار دهید.

 

مجموعه توسعه پردازان در جهت پیش رفتن اهداف شما و کسب و کارتان در کنار شماست. موفق و پیروز باشید

نظر خود را برای این مقاله ثبت کنید