مزایای وب اپلیکیشن

مزایای وب اپلیکیشن (PWA)

  4 امتیاز، بر اساس 3 رای

در دنیای امروز وجود اینترنت تقریباً در هر مکان کاری ، برنامه های وب را به ابزاری مهم برای تجارت تبدیل کرده است. زیرا در سراسر جهان 5.135 میلیارد کاربر (68 درصد) از کاربران از موبایل و اینترنت استفاده می کنند تا بتوانند خدمات خود را در بستر اینترنت به جهان معرفی و ارائه نمایند.

وب اپلیکیشن یا  (PWA (Progressive Web Apps چیست؟

به زبان ساده با طراحی سایت با قابلیت PWA  می توانید با استفاده از طریق اینترنت و مرورگرهای وب مورد نظر خود (به عنوان مثال Google Chrome ، Firefox ، Safari ، Internet Explorer و غیره)  آدرس وب (دامنه) را وارد نمایید سپس از قسمت تنظیمات موبایل یک گزینه بنام Add to home screen نمایش داده خواهد شد که با کلیک بر روی آن آیکون سایت شما  در دسکتاپ موبایل اضافه خواهد شد پس از آن مانند یک اپلیکیشن عادی قابل دسترسی باشد.

زبان های فرانت برنامه نویسی وب اپلیکیشن ها  به غیر از HTML , CSS ویو جی اس ، نوکس جی اس ، ری اکت جی اس و... می باشد. 

در جدیدترین وبلاگ ما ، برخی از مزایای وب اپلیکیشن (PWA) در تجارت را بررسی خواهیم کرد.

 1. تجربه کاربری بهتر با نصب آسان

با توجه به فضای وب و اینترنت و زبان های برنامه نویسی استاندارد این پلتفرم، مرورگر ها در هر سیستم عاملی می توانند وب اپلیکیشن ها را اجرا نمایند همچنین  بخاطر واکنش گرا بودن در هر نمایشگر با ابعاد مختلف می توانید مشتریان را با طراحی مدرن تحت تأثیر قرار دهید و در نحوه ارائه خدمات بهبود ببخشید و کاربران قادر باشند بصورت خودکار درخواست های خود را بدون وقفه انجام دهند.

  2. قابلیت دسترسی 24/7

با توجه به اینکه سیستم های تجاری ایجاد شده توسط برنامه های وب مبتنی بر وب هستند ، به شرط داشتن یک اتصال اینترنتی ، می توان به آنها 24/7 دسترسی داشت. علاوه بر این ، آنها کاملاً انعطاف پذیر هستند و تقریباً از هر دستگاه یا مرورگری در دسترسی هستند.

برنامه های وب به شما کمک می کنند فرایندهای تجاری خود را ساده تر کنید تا بتوانید در زمان کمتری و با دقت بیشتر کارهای بیشتری انجام دهید. از این گذشته ، همه داده های شما در یک مکان یکپارچه شده است.

  3. سطح امنیتی بالاتر

در حالی که ممکن است بسیاری از افراد تجاری باور داشته باشند که داده ها در یک فضای ابری از امنیت کمتری برخوردار هستند ، اما روشهایی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید خطر از دست دادن داده ها را کاهش دهید ، مانند  نصبSSL برای دسترسی امن.

نگهداری اطلاعات در یک فضای ابری باعث ذخیره سازی اطلاعات برنامه های وب در یک فضای امن خواهد شد ، بنابراین تا زمانی که URL خود (آدرس وب) اعتبار دارد و نام کاربر و رمز عبور خود را بدانید ، می توانید به طور ایمن به هر رایانه یا دستگاه تلفن همراه متصل به اینترنت و تجارت خود وارد شوید و اطلاعات را بازیابی نمایید.

سرانجام ، در صورت از بین رفتن داده ها از طریق خطای انسانی یا برنامه ، می توان داده ها را به سرعت از ابر بازگرداند.

   4.  توسعه مقرون به صرفه

با برنامه های مبتنی بر وب ، کاربران از طریق یک محیط (مرورگر وب) ، به سایت شما می توانند دسترسی پیدا کنند لذا نیازی به توسعه و تست آن بر روی همه نسخه های ممکن سیستم عامل و تنظیمات نیست. این امر توسعه و عیب یابی را بسیار ساده تر می کند.

  5. نصب و نگهداری آسانتر

نسخه جدید یا به روزرسانی جدید روی یک سرور میزبان انجام خواهد شد و همه کاربران می توانند بلافاصله به آن دسترسی پیدا کنند و نیازی به ارتقاء رایانه شخصی هر کاربر بالقوه نیست.

حذف نرم افزارهای جدید با سهولت بیشتری امکان پذیر است و فقط میبایست کاربران دارای مرورگر و افزونه های به روز باشند. از آنجا که بروز رسانی ها فقط توسط یک متخصص با تجربه به یک سرور واحد انجام می شود ، نتایج نیز قابل پیش بینی تر و قابل اطمینان تر است.

6. طراحی وب اپلیکیشن بصورت آفلاین

 یکی از مهم ترین تفاوت های وب اپلیکیشن ها با دیگر وب سایت ها ، امکان دسترسی آفلاین است. در صورت اجرای یک وب اپلیکیشن در حالت بدون اینترنت، کاربر بی هیچ محدودیتی به تمام امکانات دسترسی دارد لذا  اطلاعات در موبایل کاربر بصورت کش (Cache) ذخیره شده است و پس از اولین دسترسی به اتصال اینترنت و برقراری ارتباط با سرور، اطلاعات موردنیاز ارسال و یا دریافت خواهد شد. اما توصیه می شود مانند شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام بصورت دائمی به اینترنت از وب اپلیکیشن ها استفاده شود تا اطلاعات جدید قابل مشاهده باشد.

نظر خود را برای این مقاله ثبت کنید