بهینه کردن سایت برای موتور های جستجو

بهینه کردن سایت برای موتور های جستجو

  5 امتیاز، بر اساس 42 رای

بهینه سازی وب سایت فرآیند ایجاد برخی تغییرات در وب سایت شما است تا بتواند در صفحات نتیجه موتور جستجو بالاتر ظاهر شود. بهینه سازی وب سایت برای کسب و کار شما امری بسیار مهم است زیرا احتمال دارد وب سایت شما را در معرض بازدیدکننده مکرر قرار دهد. این موضوع بسیار فنی و یک روند خلاقانه برای بهبود دید وب سایت شما در موتورهای جستجو است.

بهینه سازی کلمات کلیدی ، محتوا ، بک لینک و طراحی وب سایت شما را در بالاترین نقطه موتورهای جستجو قرار می دهد. اکنون که دانستید بهینه سازی وب سایت چیست و چه مزایایی برای کسب و کار شما دارد ، من مراحل خوب و کاربردی در مورد نحوه بهینه سازی وب سایت توضیح می دهم.

 

پنج اصل مهم در بهینه سازی سایت

تجزیه و تحلیل بازار را انجام دهید

تجزیه و تحلیل بازار به شما کمک می کند تا بازار هدف خود ، مخاطبان هدف و نوع زبانی را که مخاطبان یا مشتریان شما برای جستجوی خدمات یا محصول شما استفاده می کنند ، شناسایی کنید. اصل راهنمای بهینه سازی وب سایت خواسته ها و نیازهای مشتریان شما است. از طریق تجزیه و تحلیل بازار است که قادر خواهید بود کلمات کلیدی مشتریان را در موتورهای جستجو استفاده کنید.

یک نظرسنجی از مشتری خود انجام دهید و لیستی از مواردی را ایجاد کنید که مشتری شما احتمالاً در موتورهای جستجوگر جستجو می کند. آخرین کاری که باید انجام دهید این است که در مورد آنچه رقبا به عنوان کلمات کلیدی خود استفاده می کنند تحقیق کنید. این به شما کمک می کند تا بدانید کدام کلمات کلیدی در رقابت شما برتر هستند و چقدر می توانید استراتژی بهینه سازی خود را در بازار جای دهید.

 

درباره کلمات کلیدی تحقیق کنید تا هدف قرار دهید

 

یک تحقیق دقیق انجام دهید و تمام کلمات کلیدی مرتبط و مناسب را که می توانید استفاده کنید ، تجزیه و تحلیل کنید. این کلمات کلیدی در جذب مشتریان به شما کمک می کنند. شما باید بتوانید کلمات خود را با حرف های رقبا مطابقت دهید حتی اگر اشتباه باشد زیرا این زبانی است که مشتری های مکرر از آن استفاده می کنند.

اگر لیستی از متداول ترین و مرتبط ترین جستجوها را ایجاد کنید که با آنچه شما ارائه می دهید مطابقت دارد ، به احتمال زیاد یک یا چندین مورد در استفاده رقبا را شناسایی خواهید کرد. با استفاده از این موارد ، رتبه بندی بهینه سازی خود را به حداکثر برسانید و نسبت به رقبای خود برتری داشته باشید.

 

محتوا را در جهت به هدف رساندن مخاطبان و مشتریان سایت ایجاد کنید

برای دستیابی به موفقیت در بهینه سازی موتور جستجو ، باید آماده سرمایه گذاری در محتوای با کیفیت در وب سایت خود باشید. شما همچنین باید کلمات کلیدی اساسی ایجاد کنید و این محتوای شماست که به ارائه آنها کمک می کند. یکی از سه عامل رتبه بندی برتر Google ، محتوایی است که به عنوان عامل درون صفحه ای نیز شناخته می شود. این محتوا در باید مخاطب را به هدف برساند همچنین از کلمات کلیدی که مورد نظر شما است به اندازه کافی استفاده شود (نه زیاد نه کم!! )

 

ویژگی های زیر در مورد چگونگی قرار دادن محتوای بهینه شده در بهینه سازی موتور جستجو به شما کمک می کند 

 • قرار است طولانی باشد - بیشتر صفحات نتایج موتور جستجو برای وبلاگ ها بیش از دو هزار کلمه دارند. هرچه محتوای طولانی تر باشد مشتری احتمالاً زمان بیشتری را در وب سایت شما سپری خواهد کرد. هرچه مشتری بیشتر روی وب سایت شما بگذرد ، وب سایت اشتراک بیشتری پیدا می کند و بهینه سازی موتور جستجو بهبود می یابد.

 • این محتوا باید بسیار ساده باشد - محتوای بسیار پیچیده و منسجم مشتری را از آن دور می کند زیرا ارزش محتوا به راحتی خواندن آن تعیین می شود.

 • باید با بک لینک پر شود - هر زمان که سایت دیگری به سایت شما پیوند می یابد ، باید یک بک لینک ایجاد شود. رتبه بندی بهینه سازی موتور جستجو و اعتبار وب سایت شما توسط ترافیکی که از دامنه های معتبرتری به دست می آید ارائه می شود.

 • جدید و بسیار سازگار - وب سایت شما باید آخرین اطلاعات را ارائه دهد و همچنین باید بسیار به موقع باشد.

 • از کلمات کلیدی در عنوان ها ، متا تگ ها و URL ها استفاده کنید - اگر مشتریان کلمات کلیدی را در بیشتر مطالب پیدا کنند ، مشتریان شما می دانند که در صفحه مناسب قرار دارند. استفاده مکرر از کلمات کلیدی همچنین به شما در رتبه بندی نسبت به رقبای خود برتری می بخشد.

 • پر از کلمات کلیدی و انواع مختلف - شما باید تراکم کلمات کلیدی مرتبط را حفظ کنید. از زبان بسیار طبیعی استفاده کنید که مشتریان شما به راحتی درک خواهند کرد.

 • از کلمات کلیدی برای برچسب های تصویر استفاده کنید - از کلمات کلیدی باید در عنوان عکس ، زیرنویس و متون alt استفاده شود. زبانی که استفاده می کنید باید در تصاویر Google مشتریان شما را توصیف و ارائه کند.

 • از طریق نقشه سایت که برای موتورهای جستجو در دسترس است هر دو نسخه XML و HTML وب سایت خود را ایجاد کنید ، این امر به شما اطمینان می دهد که حداکثر توانایی جستجو وجود دارد. نقشه سایت تهیه کنید تا Google بتواند وب سایت شما را فهرست بندی کند.

 • وب سایت شما باید به راحتی در دسترس باشد و برای مشتریان شما بسیار آسان است. طراحی وب و معماری اطلاعات ، عامل مهمی در رتبه بندی بهینه سازی موتور جستجو است 

 • از طریق سایت های دیگر برای وب سایت بک لینک و ریپورتاژ خبری ایجاد کنید ، یکی از مهمترین اصول بالا آمدن رتبه گوگل دریافت بک لینک از سایت های معتبر و پربازدید است

 


از روش های مختلف برای بالا بردن بازدید سایت استفاده کنید 

 • پست ها را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید - هرچه بیشتر کار خود را در شبکه های اجتماعی و ارائه لینک به اشتراک بگذارید ، بازدیدکنندگان وب سایت شما بیشتر هستند.

 • از وبلاگ نویسان استفاده کنید - وبلاگ نویسان می توانند از طریق تبلیغ وب سایت در سایت های مختلف به گسترش خواننده شما کمک کنند. از این طریق افراد بیشتری به وب سایت شما سر می زنند و مطالب شما را می خوانند.

 • پست های مهمان بنویسید - این به شما فرصتی می دهد تا تجارت خود را از طریق سایر مشاغل ارتقا دهید. پیوندها و لینک های مرتبط را در انتهای سایت قرار دهید.

 • نظرات خود را در مورد بلاگ های دیگر که همان وبلاگ های شما هستند ارائه دهید. این به ایجاد یک رابطه سالم با افراد دیگر کمک می کند ، سایت های ترافیکی هدفمند را هدایت می کنید و اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما بارها و بارها نمایه می شود.

 • محتوای ویدئویی ایجاد کنید - مشتریان مفاهیم سرگرم کننده و آموزشی را از ویدئوها دریافت می کنند. ایجاد ویدئویی که محتوای شما را به طور واضح توضیح دهد ، به شما امکان می دهد به تعداد زیادی مشتری در YouTube و سایر رسانه ها دسترسی پیدا کنید.

 

برای موفقیت در سئو ! تحقیق ، آزمایش ، پشتکار و تلاش بسیار مهم است

شما باید بررسی کنید که استراتژی بهینه سازی موتور جستجوگر چقدر خوب عمل می کند. ترافیک وب خود را تجزیه و تحلیل کنید. نحوه عملکرد کلمات کلیدی مختلف و رتبه شما در رتبه بندی موتور جستجو را ارزیابی می کند.

جهت مشاهده مقاله های بیشتر در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی موتورهای جستجو آدرس توسعه پردازان را در خاطر بسپارید

موفق باشید 

نظر خود را برای این مقاله ثبت کنید