مفهوم OS Reload در سرور مجازی

مفهوم OS Reload در سرور مجازی

  5 امتیاز، بر اساس 41 رای

سرور مجازی مخفف Virtual Private Server می باشد که اگر بخوام به زبان ساده تعریف کنم ینی بر روی یک سرور اختصاصی(فیزیکی) ، چندین سرور مجازی با منابع سخت افزاری (رم، سی پی یو)مختلف به کاربران اختصاص داده شود و سیستم عامل مورد نظر خود را نصب کنند.

برای درک بهتر می توانید یک سیستم کامپیوتری خانگی را تصور کنید که با نصب یک نرم افزار مجازی ساز مانندVMware Workstation در کنار سیستم عامل اصلی ویندوز / لینوکس می توانید انواع سیستم عامل های رایج را بر روی سیستم خود به صورت همزمان نصب و اجرا کنید.

در دنیای سرور هم به این شکل می باشد با استفاده از نرم افزارهایی مثل KVM ,  ESXI قادر خواهید بود چند سرورمجازی (با سیستم عامل لینوکسی یا ویندوزی) را به صورت همزمان بر روی یک سرور فیزیکی داشته باشید و منابع سخت افزاری آن را با توجه به درخواست کاربران تقسیم کنید.

سرور های مجازی هم مثل هاست های اشتراکی کنترل پنل مدیریتی دارند (پلسک / سی پنل / دایرکت ادمین)اگر تجربه کار با پنل های مدیریتی اشتراکی را داشته باشید به راحتی می توانید کار با آن کار کنید.

تفاوتی که سرور مجازی با سرور اشتراکی دارد در نصب سیستم عامل و عدم محدودیت هایی است که در سرور اشتراکی می باشد.

حالا چه سیستم عامل و چه کنترل پنل و چه پلاگینی روی سرویس مجازی شما باید کانفینگ شود باید در زمان سفارش مشخص گردد که بسیاری از شرکت ها یا بصورت پلن بندی سرور مجازی ارائه می دهند و یا براساس کانفینگی که کاربر مورد نیازش هست( اما براساس محدودیت هایی که شرکت در ایجاد سرور مجازی تعیین می نماید).

سرور مجازی به دوصورت با مدیریت یا بدون مدیریت ارائه می شوند که بازهم متناسب به شرکت امکان دارد در حالت مدیریت با شرکت ، دسترسی روت به شما ارائه داده نشود و فقط دسترسی یوزر به شما داده شود.

 برای نصب مجدد سیستم عامل می بایست دسترسی روت به شما داده شود که بتوانید دسترسی به نرم افزار   داشته باشیدVIRTUALIZOR

بعد از خرید سرور، ایمیلی حاوی اطلاعات آیپی سرور، رمز عبور، نام کاربری و … برای شما ارسال خواهد شد:

برای دسترسی به پنل مدیریت سرور در VIRTUALIZOR آدرس آی پی پنل مدیریت سرور که در اختیارتان قرار گرفته را در مرورگر خود باز کنید. در صفحه باز شده نام کاربری و رمز عبوری که از طریق ایمیل در اختیار شما قرار گرفته را وارد کنید.

نحوه کار با VIRTUALIZOR 

پس از ورود، از قسمت vps list در ستون سمت چپ می توانید اطلاعات vps ها، نام کاربری، گزارشات و… را مشاهده کنید.

- در این مرحله نوع سیستم مد نظر برای نصب روی سرور را تعیین کنید.

- رمز عبور دلخواه خود را وارد کنید.

- روی دکمه Reinstall  کلیک کنید تا پروسه نصب سیستم عامل روی سرور شروع شود.

سرعت و مدت زمان نصب به نوع سیستم عامل بستگی دارد. برای سرورهای ویندوزی تا 4 دقیقه و برای سروری های لینوکسی 1 دقیقه به طول می انجامد. در نهایت پیغامی مبنی بر نصب موفقیت آمیز دریافت می کنید سپس سرور را ریبوت نمایید (کامپیوتر در یک لحظه خاموش یعنی Shutdown می شود و دوباره روشن می شود که باعث می شود تا سیستم عامل و BIOS مجددا به طور کامل Load شوند ودر این حالت RAM سیستم خالی می شود )

نظر خود را برای این مقاله ثبت کنید